گارانتی امروز 3

گارانتی امروز 3
access_time

19 تیر 1398

گارانتی امروز یک ایده خلاقانه و کاملا ایرانی پسند

غالبا مردم هنگام خرید علاوه بر مارک و یا برند کالایی که قصد خرید دارند به گارانتی آن نیز توجه می کنند. گارانتی محصول برای هر خریداری یکی از گزینه های انتخاب میباشد، این توجه خاص  در کالاهایی که تعمیرات آن به دانش فنی نیازمند است بسیار بسیار چشم گیرخواهد بود. در برخی کالاها حتی موقعیت جغرافیایی مکان ارایه دهنده گارانتی میتواند حائز اهمیت باشد ،برای مثال شما قراراست کالایی را  خریداری نمایید و فروشنده به شما دو برند را معرفی مینماید و یکی از این برندها در شهر شما دارای نمایندگی گارانتی بوده و کالای دوم در شهرستان دیگری ، حالا شما کدام برند را خریداری خواهید کرد ؟ حتما شما هم جزو آن دسته از مشتریانی هستید که دوست دارید مرکز گارانتی به شما نزدیک باشد . حتی برخی کالاها با گارانتی آنها شناخته میشوند این مساله در کالاهایی که تخصصی بوده کاملا مشهود میباشد برای مثال قطعات کامپیوتر بیشتر با شرکت صادرکننده گارانتی آن شناخته میشوند (هاردبا گارانتی سازگار – مادر برد با گارانتی آواژنگ – کارت گرافیک با گارانتی ....... )و90 درصد خریداران به شرکت و یا کارخانه تولید کننده قطعه اصلی توجه نمیکنند و شرکت گارانتی دهنده آن برای خریدار  ملاک میباشد .

 

استفاده از عنوان گارانتی در هنگام خرید کالا به عنوان یک مزیت از طرف فروشنده به خریدار اعلام میگردد و خریداربا دلگرمی و آرامش خیال اقدام به خرید کالا مینماید. در اصل خریدار به خدماتی که در آینده ممکن است برای کالای مورد استفاده خود لازم گردد و از طرف فروشنده به آن وعده داده شده است آن کالارا خریداری  می نماید.لذا فروشگاههایی معتبر خواهند بود که به تعهدات ذکر شده درکارت گارانتی کالا پایبند می باشند .


 

اکثر شکایات مردم در اتحادیه ها در مورد گارانتی و نحوه ارائه آن بوده وبیشتر وقت مردم در مواجه شدن با مشکل در کالای خریداری شده و داشتن گارانتی کالاوعدم بی توجهی فروشنده کالا به آن تلف شده و باعث آسیب های اجتماعی فراوانی نیز میگردد . دقت در مطالبی که برروی کارت گارانتی کالاها درج میگردد از الزامات بوده و بی توجهی به آن میتواند خریداران را دچار مشکل کند .

در نتیجه هنگام خرید هر کالایی چنانچه گارانتی آن کالا برای شما مهم باشد حتما به موارد  زیر دقت نمایید :

1- موقعیت مکانی شرکت ارایه دهنده گارانتی  کالا

2- اعتبار شرکت ارایه دهنده گارانتی

3- روند و نحوه ارایه گارانتی کالا .

( تمام مشخصات ذکر شده در بالا  معمولا بر روی کارت گارانتی کالا قید شده است .)